Jitka Ludvíková

Spisovatelka moderní doby

Zkrocení mlsného muže

Původně to byla jedna kraťoulinká povídka. K ní časem přibyla další. Pak ještě jedna. Uběhl rok, dva a já ty povídky načmárané na kusu papíru našla zastrčené v nočním stolku. Přepsala jsem je do počítače a připsala další. V ten okamžik jsem věděla, že z toho musí být kniha, která má ucelený ráz a drobné poselství pro čtenáře jako bonus. Během jednoho roku byla na světě! Během dalšího u mých čtenářů!

Proč právě tento námět? Proč humorný ráz? Každý se potřebujeme zasmát, vydechnout, relaxovat. Já si tento luxus dopřávám při psaní knihy a přeji si, abych mou radost, smích, přenesla na své čtenáře při četbě této knihy. Je spousta dobrých knih, příběhů, ale když je nám ouvej, jako by jich bylo málo; proto jsem chtěla a doufám, že se mi to povedlo, předložit před čtenáře knihu, která rozesměje a pohladí po duši. 

Můj manžel má jinou, no a co?!

Když nevíte o čem psát, sáhněte po jistotě. Manželský trojúhelník – věčné téma, milionkrát zpracované jinak. Je velmi příjemné stát se součástí té hry, kdy vy sami si můžete vybrat, kdo s kým, proč, ale hlavně, jak to dopadne.

Touto knihou jsem chtěla ukázat, jak jsou ženy úžasné, statečné, samostatné a moudré. Nebyla bych to ale já, kdybych se nepokusila o břitký humor, který má místo i v těch nejsmutnějších okamžicích – bez něho to jednoduše nejde! Se svou prací budu spokojena, když tato kniha pobaví a dodá sílu ženám, které to potřebují – protože ruku na srdce, která z nás něco podobného nezažila?!

Osvícení zoufalého muže

Hlavního hrdinu z mé první knihy Zkrocení mlsného muže, doktora Bartáka, jste si natolik oblíbili, že jste si přáli, abych s jeho postavou pracovala dále. A pro mě není nic krásnějšího, než pokračovat ve vyprávění příběhu muže, jehož život není ani všední, ani nudný, natož tuctový. Muže, který je tak trochu intelektuál, nemehlo, pohodář, srandista a věčný průserář, který na co sáhne, pokazí, ale který se s humorem vypořádá se vším. V této knize vykresluji strmý obrat v životě doktora Bartáka. Z člověka oddávajícího se pohodlnému nenáročnému životu, se stává dobrodruh, který opouští teplo své zaprděné ordinace a vyráží na lékařskou misi do Afriky. Odsud si přiváží nevšední suvenýr, malého černouška. Aby toho nebylo málo, doma na něho čeká další překvapení… Zbytek příběhu na Vás čeká v mé nové knize!

Devět  let natvrdo

Jsme klasická rodina. Já, manžílek a dvě děti. Starší dcera Laura začala chodit do první třídy a můj život je rázem vzhůru nohama…!
Až dosud jsem si myslela, že školní docházka je děs pro dítě, ale v roli matky je to nesrovnatelně horší. Něco jako procházka po žhavém uhlí, s tím rozdílem, že já nejsem zfetovaná osoba v transu, která s nadpozemskou lehkostí pluje nad rozžhaveným uhlím, ale jsem ten malý žhavý uhlík rozpálený doběla, po kterém nějaký idiot dupe.
Je to maraton bez konce. Bez odměny. Bez ovací. Bez vítěze. Horší než prokletý job, zpackané manželství, nebo nevypověditelná smlouva na sadu hrnců. Ponorka, z níž není úniku.

Julinka a Rek

Julinka a Rek jsou psí kamarádi, kteří zažívají řadu dobrodružství. Vydej se s nimi plavbou parníkem, do zoo, na houby, nebo sáňkovat. Psí kamarádi tě naučí spoustu užitečných věcí. Mají pro tebe připravené hravé úkoly, při kterých zažiješ spoustu zábavy. Napni uši, poslechni si pohádku, a potom si připrav pastelky a dej se do práce.
Pohádky s hravými úkoly pro šikovné holky a kluky ve věku 3-6 let.